Regionsamling på Sørlandet

Også i år har NBF Talentutvikling et samarbeid med Lasse DH Motorsport og Try & Frustøl Motorsport, og årets første samling ble arrangert på onsdag.

Atten spreke utøvere møtte opp til trening med landslagstrener Jan Åge Asgrimsplass i Kristiansand. Jan Åge fortalte om Red Bull Athlete Performance Center, hvor han har vært med Dennis Hauger, og hvordan øvelser de beste utøverne i verden ble testet i der.

Etterpå kjørte han en treningsøkt med innslag av øvelser man kunne relatere til hva Dennis Hauger har erfart mens han var i Red Bull.

-Vi vil takke Lasse Dønnestad Hansen og gjengen på Sørlandet for at de tar initiativ til disse samlingene sammen med Jan Åge. Vårt mål i NBF Talentutvikling er blant annet å utvikle en toppidrettskultur i norsk bilsport, og det gjelder definitivt også bredden, og ikke bare elite. Og da er det veldig bra også med samlinger utenfor Østlandet, for å få fanget opp flest mulig, sier sportssjef i Norges Bilsportforbund, Atle Gulbrandsen.

Neste samling i Kristiansand blir 26. februar. Da blir fokus trening med vekter i helsestudio. Påmelding på mail eller messenger til LasseDH@gmail.com

Les mer om NBF Talentutvikling her!