En litt rolig helg for Team Norway, Norges raskeste landslag, før det snart braker løs med helger med mange førere i aksjon.
Denne helgen kjørte Fredrik Flood-Engebretsen to løp i Benelux-mesterskapet i gokart på Genk-banen i Belgia, og det ble en 10. plass og en 17. plass med krasjer og mye dramatikk gjennom helgen. En annen gokartfører, Vegard Klemetsen, har vært i Spania på test sammen med landslagstrener Jan Åge Asgrimsplass, mens Julie Nataas skulle ha kjørt Funny Car i Gainesville, men det regnet foreløpig bort.
Ellers tar vi med at mangeårig landslagsutøver, Christian Krognes, har signert en fabrikkontrakt med Aston Martin. Dermed blir han Norges andre fabrikkfører i racing ved siden av Dennis Olsen, som nå er fabrikkfører for Ford etter mange år for Porsche.
-Utøvere som Christian og Dennis viser vei for andre norske førere med at det er mulig å bli profesjonelle bilsportutøvere. Jeg håper unge talenter lar seg inspirere og lærer hvordan disse to har håndtert sine karrierer for å få de mulighetene de har i dag. Christians karriere har nok gått litt under radaren for mange, men han har gjort en imponerende jobb både på og utenfor banen gjennom mange år, sier sportssjef i Norges Bilsportforbund, Atle Gulbrandsen, og fortsetter:
-Et av målene til NBF Talentutvikling er å skape flere profesjonelle førere fra Norge, og vi har også bidratt til at både Dennis og Christian er der de er i dag, spesielt i begynnelsen av deres karrierer med råd og hjelp, så norsk bilsport kan være stolte i dag. Nå har vi en ny generasjon av unge førere som er på vei opp, og vi har mye fokus på hva som må til for å bli profesjonelle utøvere, og vi hjelper utøvere daglig med nettopp dette.