Team Norway: Stenshorne på pallen

Martinius Stenshorne åpnet årets Formel 3-sesong med en strålende andreplass i sprintløpet i australske Melbourne.

I hovedløpet ble det en åttendeplass for Martinius, som også fikk møte Petter Solberg i Albert Park. Martinius vant i 2021 Bilsporttalentet og fikk Petter Solbergs stipend i 2023.

I amerikanske Sebring ble det klassiske 12-timersløpet, som er en del av IMSA-mesterskapet, kjørt i helgen og for første gang hadde løpet norsk deltakelse. Dennis Olsen kjørte som vanlig for Ford i GT-klassen, og ble til slutt nummer seks.

I det spanske Valencia-mesterskapet i gokart ble det en førsteplass på Marius Barry-Berg på Aragon i helgen, og hans søster Marie ble nummer to. Philip Svendsen kjørte IAME Open Games på Cremona i Italia, men det ble et løp preget av motortrøbbel.

Hjemme i Norge var flere av landslagsutøverne med på NBF Talentutvikling sin årlige vårsamling med treningsøkter, padel, klatring, litt sosialt og foredrag med Emil Heyerdahl, Kenneth Østvold og Tom Erik Hauger.

Uttaket av Team Norway 2025 drøyer fortsatt litt, da flere utøvere ikke har sine program for 2025 klare ennå.